Перверзно богати: Ова го има само во Дубаи! (ВТОР ДЕЛ) - Слободен печат

Перверзно богати: Ова го има само во Дубаи! (ВТОР ДЕЛ)

Дубаи е дом на бројни милијардери кои буквално не знаат на што би ги потрошиле парите, а богатите што не се од таму одат во Дубаи за да се„покажат“.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Нема причина за грижа додека за безбедноста се грижат роботи полицајци.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Хотелите на своите гости им нудат позлатен Ајпад на користење.

На летување, со посебни тарифи, допуштени се домашни миленици.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

И автомобилите, секако, се позлатуваат.

Ова е најтешкиот прстен од злато.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Не се само колите и накитот од злато – златото се јаде во десерти кои чинат повеќе од 1000 долари.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Оваа регистрација чини 9 милиони долари.

Животот над облаци во Дубаи не е само метафора.

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

five × 2 =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков