Перверзно богати: Ова го има само во Дубаи! (ВТОР ДЕЛ) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Перверзно богати: Ова го има само во Дубаи! (ВТОР ДЕЛ)

Погледнете некои детали од животот на богатите и нивните екстравагантни стилови на живот.

Дубаи е дом на бројни милијардери кои буквално не знаат на што би ги потрошиле парите, а богатите што не се од таму одат во Дубаи за да се„покажат“.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Нема причина за грижа додека за безбедноста се грижат роботи полицајци.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Хотелите на своите гости им нудат позлатен Ајпад на користење.

На летување, со посебни тарифи, допуштени се домашни миленици.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

И автомобилите, секако, се позлатуваат.

Ова е најтешкиот прстен од злато.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Не се само колите и накитот од злато – златото се јаде во десерти кои чинат повеќе од 1000 долари.

Luksuz u Dubaiju | Author: Imgur

Оваа регистрација чини 9 милиони долари.

Животот над облаци во Дубаи не е само метафора.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close