Перверзен дедо од делчевско се соблекувал пред баба-врсничка во нејзиниот двор

Фото: илустрација/Pixabay

81-годишна жена од делчевско вчера пријавила во полиција дека нејзин соселанец и врсник се соблекувал пред неа и недолично се однесувал.

„На 23.06.2022 во 09.00 часот во Полициската станица Делчево, 81-годишна жена од делчевско село пријавила дека на 22.06.2022 во нејзиниот двор, Д.С.(81) од истото село се соблекувал пред неа и недолично се однесувал“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат од полицијата.

Видео на денот