Перишиќ не отпатува со Интер, оди на позајмица!

Се очекува Перишиќ да се пресели во германскиот шампион за пет милиони евра со можност на крајот од сезоната да биде откупен за 20 милиони евра.

Ова лето Баерн го бркаше членот на Манчестер сити, Лерој Сане, но неговата сериозна повреда ги промени плановите и следуваше брза реакција.

Перишиќ и претходно настапувал во Бундес лигата, поточно Борусија Дортмунд (42 натпревари, девет голови) и Волфсбург (70 мечеви, 18 погодоци).

Хрватот не се најде во составот на „неро-аѕурите“ за пријателскиот меч против Валенсија, а истиот ќе го пропушти и Жоао Марио.

За Жоао Марио се шпекулира дека има интерес од Монако, додека претходно се поврзуваше со трансфер Вулверхемптон и Брајтон, но нивните обиди беа неуспешни.

Прочитајте и...  ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Прочитај повеќе

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат

ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Слободен печат