Перез објасни зашто не можеше да го купи Погба

Реал Мадрид во летниот преоден рок потроши 303 милиони евра за засилувања, но тренерот Зинедин Зидан остана без најголемата жеба, Пол Погба од Манчестер јунајтед. Сега , откако заврши преодниот рок, претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, им откри на медиумите дека тој се обидел да му ја исполни желбата на својот тренер, но тоа се покажа како невозможна мисија.

Причината за неуспехот, Перез ја објасни преку примерот со напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, кој е долгогодишна желба за челникот на „кралевите“.

– Играчи како Погба и Левандовски не се продаваат. Со години се обидуваме да го ангажираме Левандовски, но не можеме да го сториме тоа бидејќи нема откупна клаузула, а Баерн не сака да го продаде по ниедна цена. Потоа сфаќате дека тоа е невозможна мисија. Истото се случи и со Погба. Кога играчите се слободни за продажба тогаш одиме по нив, но вака рацете ни се врзани – вели Перез.

Прочитајте и...  „Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет + 16 =

Прочитај повеќе

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат