Пеплосан „голфот“ на разбојниците од Бутел

Полициска патрола изгорен го пронашла автомобилот со кој се превезувале крадците кој утринава ја ограбија филијалата на НЛБ Тутунска банка во Бутел.

Автомобилот бил пронајден после два часа откако крадците го нападнале обезбедувањето на банката. Возилото било најдено кај мостот на реката Серава во близина на градските гробишта „Бутел“. Станува збор за автомобил „голф 5”. Засега се знае дека експозитурата околу 9 часот ја ограбиле четири лица.

Прочитајте и...  Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Прочитај повеќе

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат