Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите, на повредените им посакувам успешно закрепнување

Македонскиот претседател Стево Пендаровски/Фото Архива на Слободен печат

Претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејствата и роднините на починатите во пожарот што избувна вечерва околу 21 часот во Ковид-центарот во Тетово.

-Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук. 

Видео на денот