Пендаровски се сретна со Макрон во Париз (ФОТО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пендаровски се сретна со Макрон во Париз (ФОТО)

Претседателот Пендаровски утре треба да има средба со францускиот претседател.

Претседателот Стево Пендаровски вечерва беше пречекан од францускиот претседател Емануел Макрон во пресрет на Парискиот мировен форум.

„Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата во пресрет на Парискиот мировен форум, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, заедно со шефовите на држави и учесници на Форумот, на кој ќе дискутираме за потребата од заеднички решенија за справување со глобалните предизвици“, напиша на Фејсбук, претседателот Пендаровски.

Пендаровски утре треба да има средба со Макрон, каде ќе има можност директно од шефот на француската држава да ги слушне ставовите на Франција за проширувањето и за новата методологија на преговарање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close