Пендаровски: Само Амди Бајрам лежеше затвор! - Слободен печат

Пендаровски: Само Амди Бајрам лежеше затвор!

Во вечерашното интревју на ТВ 24, гостува претседателот Стево Пендаровски, кој вели дека не може да ја разбере Катица Јанева како можела да ја прокоцка довербата која ја имаше од целиот народ.

Пендаровски констатира, дека од сите пратенички состави досега во Македонија, само Амди Бајрам лежел затвор.

-Човекот на кој му беше дадена најголема доверба во историјата, вие тоа да го прокоцкате дружејќи се со пробисвети, криминалци… тоа не можам да го разберам. Да оставиме на судската пресуда. Имаше и поголеми риби, луѓе кои биле десет пати поголеми криминалци, но тоа не значи дека Боки и Катица, доколку го направиле тоа за што се товарат, не треба да одговараат. Само Амди Бајрам од сите парламентарни состави на Македонија досега лежеше затвор. Зарем немало ниту еден од сите парламентарни состави и функции, кој направил некаков криминал?- запрашува Пендаровски.

Прочитајте и...  Нема посериозни оштетувања, ниту повредени од земјотресот во Карипското Море

Прочитај повеќе

Макрон го обвини Ердоган: Турција ги крши ветувањата за Либија

Слободен Печат

Заврши стручната дебата во Собранието за Законот за ЈО

Слободен Печат

Хрватска: Во меѓународна акција уапсени околу 40 дилери кои шверцувале огромни количества на дрога

Слободен печат

Борел: Рестартирање на дијалогот меѓу Белград и Приштина е на врвот на мојата агенда

Слободен Печат

Грција ќе гради лебдечка ограда за ги спречи мигрантите да стигнат до островите

Слободен Печат

Вакцината за коронавирусот би можела да биде готова за три-четири месеци

Слободен Печат

Остави Коментар

one × four =

Прочитај повеќе

Скандал во српскиот Парламент: Радикалите вербално нападнаа министерка – ѝ подарија розови гаќи

Слободен печат

СЗО трет пат за една недела ќе заседава за коронавирусот

Слободен Печат

Ова видео ги запали социјалните мрежи – „Мрш од тука, короништа едни“

Слободен печат

Рама: Авиолинијата Приштина-Белград е многу важен чекор кој треба да го следат и другите

Слободен печат

За разлика од загадувањето, бесплатниот превоз заврши

Слободен печат

Официјалните лица потврдија: Американскиот воен авион во Авганистан се урнал поради дефект

Слободен печат