Пендаровски попладне во вила Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пендаровски попладне во вила Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев

Претседателот и премиерот ќе имаат разговори на различни актуелни теми за државата.

Новиот претседател Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими премиерот Зоран Заев, со што ова ќе биде прва официјална средба меѓу претседателот и премиерот по инаугурацијата на Пендаровски во неделата.

Претседателот и премиерот ќе имаат разговори на различни актуелни теми за државата.

Средбата е најавена попладнево во 16:15 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close