Пендаровски на средба со Советот на странски инвеститори – Слободен печат
ВестиЕкономија

Пендаровски на средба со Советот на странски инвеститори

Советот на странски инвеститори денеска ќе има средба со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.

Од Стопанската комора на Македонија информираат дека средбата е во насока на имплементација на добрата практика за унапредување на јавно-приватниот дијалог помеѓу највисоките носители на власта и странските инвеститори во земјава и овозможување заедничка дискусија во однос на можностите за создавање стабилно и предвидливо деловно опкружување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close