Пендаровски во официјална посета на Германија – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пендаровски во официјална посета на Германија

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни, 2019 година ќе престојува во официјална посета на Германија.

Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи, Хајко Маас.

За време на официјалната посета претседателот Пендаровски ќе биде почесен гостин на вечера организирана од страна на Аспен институтот во Берлин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close