Пендаровски: Концептот Заедно напред ќе ја заокружи победата во вториот круг - Слободен печат

Пендаровски: Концептот Заедно напред ќе ја заокружи победата во вториот круг

-Концептот Заедно ќе победи и во вториот круг од претседателските избори на 5 мај. Мнозинството граѓани од сите националност се изјаснија дека сакаат напред, изјави претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

-Концептот Заедно напред ќе ја заокружи победата во вториот круг. Денешното гласање помина во демократски дух и очекувам тој да продолжи едвај чекам да се фатам за работа за европска и евроатланска Република Македонија. Македонија 10 години немаше претседател. Изборот во вториот круг ке биде полесен разликата меѓу мене и Силјановска е огромна и тоа ќе придонесе за огромна решителност.

Прогресивниот концепт мора да продолжи секој мора да земе учество во промените ќе подадам рака на сите ајде заедно напред!, рече Пендаровски.

Прочитај повеќе

Индија со воена парада го прослави Денот на Републиката

МИА

„Медена земја“ имаше премиера пред љубљанската публика

МИА

Во Јапонија е потврден четврт случај со коронавирусот

Слободен печат

Значително зголемување на бројот на случаи на семејно насилство во Албанија

Слободен печат

Иранската нуклеарна агенција подготвена за неограничено збогатување на ураниум

Слободен печат

Со 1,4 милијарда денари преку Оперативниот план ќе се опфатат 11.761 лице

Слободен печат

Остави Коментар

three × 5 =

Прочитај повеќе

Период на добри услови за зимско планинарење на Шар Планина

МИА

Австралија: Пожарите ги гаси дождот, но предизвикува поплави

Слободен печат

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „Јавна соба” на „Телеграм”

МИА

ИЗБОРНА ГОДИНА ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Од пет поранешни држави на СФРЈ, дури четири избираат нови влади и парламенти

Слободен печат

СДСМ: Изборите во 2014 година ги украде Груевски, обвинителството не презело ништо против Заев

Слободен печат

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

Слободен печат