4 C
Скопје

Пендаровски ги прими членовите на новиот состав на Владата

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, попладнево ги прими членовите на новиот состав на преодната Влада за спроведување избори на пратеници.

Претседателот Пендаровски, како што стои во соопштението од неговиот Кабинет, го честиташе изборот на новиот владин состав и изрази очекување „во овие историски моменти за нашата држава, кога треба да се заокружи полноправното членство во НАТО и да се одреди датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија, да го потврдиме демократскиот капацитет на Северна Македонија и да се спроведат предвремените парламентарни избори во фер и демократска атмосфера”. 

Прочитајте и...  Филипче: ЕУ ќе излезе како победник и ќе им помогне на земјите да дојдат до вакцини

Поврзани вести

На маките на жените од Шуто Оризари им нема крај: Се најде гинеколог, сега нема ехо апарат

Клуге: Рано е за опуштање на мерките, здравствениот систем е под сериозен притисок

Слободен печат

Триесет години не се контролира незаконското богатење на именуваните функционери

Спасовски: Приведени две лица – од Битола и Велес заради „Јавна соба“

Слободен печат

Зоран Заев: Ако Телеграм не ја избрише групата, ќе ја блокираме апликацијата

Слободен печат

„Спутник V“ е речиси 100-отсто ефикасна во развивање на клеточен имунитет

Слободен печат

Остави Коментар