Пендаровски со осуда и сочувство до австрискиот претседател за терористичкиот напад во Виена

Претседателот Стево Пендаровски денеска, во телефонски разговор со неговиот австриски колега Александeр ван дер Белен, остро го осуди синоќешниот терористички напад во центарот на Виена и изрази жалење за загубените животи во овој насилнички акт, информираат од Кабинетот на шефот на државата. Пендаровски упатил длабоко сочувство до граѓаните на Австрија, … Продолжи со читање Пендаровски со осуда и сочувство до австрискиот претседател за терористичкиот напад во Виена