„ПЕКОЛ“ ЗА КИЛ: Ајде Вардаре, билетите распродадени за саботниот спектакл!

Нема повеќе карти за седење, останаа уште оние за стоење, што ќе ја направи уште подобра и погласна атмосфера што ќе ја прават навивачите на македонскиот и европски ракометен шампион во Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје.

Поради големиот интерес за натпреварот од Лигата на шампионите против тимот на Кил од денеска пуштени се нови билети за истиот натпревар, така што сите оние кои немаат билети, ќе можат да набават по супер цена.

Преку онлајн продажната мрежа на www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” ќе бидат пуштени во продажба дополнителните билети.

Истите се за секторот стоење, а цената на билетите е 150 денари. Натпреварот меѓу Вардар и Кил е закажан за в сабота, 12 октомври во 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански”.

Прочитајте и...  Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Тој ќе биде и еден од најинтересните мечеви на колото во ЛШ, а дерби во рамките од групата „Б“ каде што води Вардар со шест бодови, а еден помалку на втората позиција е Кил.

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат