Пејачот Огнен Здравковски го победи вирусот, па порача: Чао Корона! (ФОТО)

Младиот пејач Огнен Здравковски преку своите социјални мрежи денеска соопшти дека победил во битката со коронавирусот.

Огнен пред повеќе од 14 дена на денот кога ја објави својата најнова песна со наслов „Љуби ме“, соопшти дека добил и позитивен тест за коронавирусот.

– Конечно после 16 дена заврши и ова зло… Го победив “COVID 19” (Корона Вирус)!!! 2 НЕГАТИВНИ ТЕСТА!!! Луѓе, држете дистанца, носете маски и чувајте се – напиша Здравковски.

Прочитајте и...  Тијана Дапчевиќ го напушта Белград: Конечно ќе ѝ се оствари желбата да има куќа и двор

Инаку пред два дена, негативни тестови добија и неговите родители, а  мајка му Софче Џорлева поради влошување на клиничката слика беше хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје.

Поврзани вести

ФОТО: Деми Ловато „воспоставила“ контакт со вонземјани

Слободен Печат

ФОТО: Брук Шилдс – Храброст е на 55 години да го покажете своето тело

Слободен печат

Најстрашниот хорор на сите времиња: Ова е филмот кој најмногу го крева пулсот кај гледачите

Слободен печат

ФОТО: Мелани Грифит (63) ги воодушеви своите обожаватели позирајќи во розова долна облека

Слободен Печат

Некогаш ги масираше стапалата на славната богаташка, а денес е една од највлијателните жени во светот и заработува милиони

Слободен печат

ВИДЕО: На вештачки остров во Дубаи отворена најголемата фонтана во светот: Две Гинисови атракции на вода во ист емират

Слободен печат

Остави Коментар