Пејачката Туна Сејдиу стана мајка по вторпат: Веста ја откри со емотивна објава

Instagram
принтскрин / инстаграм

35-годишната пејачка Туна Сејдиу на Денот на мајката стана мајка по втор пат. Веста за раѓањето на нејзиниот втор син ја сподели на својот инстаграм-профил со емотивна објава.

Имено, Туна сподели фотографии од првите моменти на запознавање со своето синче Зен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗧𝗨𝗡𝗔 (@tunasejdi)

Се молев на Бог да ми донесе на светот човек кој секогаш ќе ме сака. Тој ме благослови со два сина. Среќен Ден на мајката! Горда мајка на Тиан и Зен“, напиша пејачката во описот на фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗧𝗨𝗡𝗔 (@tunasejdi)

Алтуна Сејдиу Туна со својот партнер Патрис во мај 2017 година станаа родители на малиот Тиан.

Видео на денот