-8 C
Скопје

Пејачката Елена Велевска наскоро во улога на водителка: Погледнете на која телевизија ќе има своја емисија! (ФОТО)

Една од нашите најпознати фолк-пејачки, Елена Велевска од септември ќе имаме прилика да ја видиме за првпат и како водителка.

Имено, Елена ќе биде новата водителка на музичката емисија „Распеана Македонија“ која се емитува на Тв Сонце.

Познатата пејачка вели дека во оваа авантура се впуштила, бидејќи чуствува дека нема каде да се презентира македонската музика, а со тоа ќе им помогне на своите колеги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELENA VELEVSKA (@evelevska) on

– На последната турнеја која ја имав во Америка се сретнав со мојот пријател Џорџ, кој овде кај нас има свој медиум. Се работи за Тв Сонце, со кого во неврзан разговор дојдовме на идеја за „Распеана Македонија”, која се емитува од понеделник до недела од 09 до 11 часот. Досега се реализирани повеќе од 125 емисии, во моментов одат репризи, а здравје од септември втора сезона, сосема поинаква.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Џенифер Лопез објави снимка без шминка за да докаже дека не користи ботокс, обожавателите се скептични

– На овој проект работи цел мој тим и од голема помош се вработените во телевизијата. Целта е да се емитува квалитетна, македонска музика, а ова го правам за сите мои колеги, трудот, љубовта која ја вложуваат во еден проект да имаат каде да ја прикажат. Ова е моја “борба” за доброто на сите. Мора да се емитува музика на телвизиите, бидејќи тоа го покажува и рејтингот, народот сака да слуша македонска музика, но нема каде, освен на Јутјуб. И токму за тоа сметам дека овој проект е идеален да се потикнат сите да создаваат и истото да биде емитувано – вели Велевска, која додаде дека „Распеана Македонија“ не е само мој проект туку на сите кои создаваат квалитетна Македонска музика.

Прочитајте и...  Дамите лудуваат по новиот Шварценегер: Синот на Арнолд е новиот миленик на женската публика

Поврзани вести

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Остави Коментар