Пејачката Елена Велевска е горда мајка: Нејзините три деца снимија заедничка песна, синот Марко рапува! (ВИДЕО)

Познатата пејачка Елена Велевска не треба да се грижи за тоа кој ќе ја наследи во професијата.

Како што знаете, таа е мајка на малечките Софија, Марко и Калија, кои верувале или не, ама веќе сериозно „запливаа“ во музичките води.

Тие снимија заедничка песна која носи наслов „Брат и сестри две“ и за истата имаат и видеоспот.

Веруваме дека познатата пејачка е горда и безгрижна кога ги гледа нејзините наследници на сцената.

Слушнете ја нивната песна:

Прочитајте и...  Виц на денот - Таблети

Прочитај повеќе

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Хороскоп за 8 април – Раковите ќе имаат проблеми со работата, Водолиите со парите

Слободен печат

Виц на денот – Таблети

Слободен печат

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат

На папагалот Хуго не му паѓа тешко карантинот, тој учи нови зборови: Го опоменува сопственикот да стави маска, бидејќи има корона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен печат

Се фали со богатството: Парите на мојата сметка сигурно се збунети! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Слободен печат