ПЕДОФИЛОТ ЕПСТАЈН ГО ПОТПИШАЛ ТЕСТАМЕНТОТ НА САМО ДВА ДЕНА ПРЕД СМРТТА: Кој ќе наследи 577 милиони долари?

Новите судски записи покажуваат дека милионерот Џефри Епстајн, кој бил вклучен во сексуалниот скандал во врска со подведувањето на малолетнички, потпишал тестамент само два дена пред да си го одземе животот во затворот на Менхетн.

Записите покажуваат дека неговиот имот вреди повеќе од 577 милиони долари, но не се наведуваат детали за наследниците.

Адвокатската компанија ја потврдила автентичноста на тестаментот, кој прво бил објавен во New York Post.

Неколку наводни жртви на Епстајн најавиле дека ќе бараат неговиот имот како надомест да се подели на сите лица за кои е докажано дека ја трпеле неговата тортура.

Адвокатот на Епстајн, Вилијам Блум, рекол дека сите барања во врска со распределбата на имот на милионерот ќе бидат „праведно решени“.

Прочитајте и...  Жителите на Нови Санзхари со камења ги пречекаа евакуираните од Вухан

Прочитај повеќе

СНС и СПС одат одвоено на изборите во Србија

Слободен печат

Избори во Иран: Водат сојузниците на Револуционерната гарда

Слободен печат

Директорот на АВРМ-Струмица тврди дека Бонева законски цела година земала пари за невработено лице

Иванов патува за Австралија на средби со дијаспората

Слободен печат

Затворени училишта и продавници во Италија поради коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Воведовме шест нови лекови за пациентите со ретки болести

Слободен печат

Остави Коментар

десет + тринаесет =

Прочитај повеќе

Борисов: Прифаќањето на еврото е во корист на бизнисот и на Бугарите

Слободен печат

Златото за прв пат над 1.500 евра: Инвеститорите бараат прибежиште во скапоцените метали

Слободен печат

Традиционален планинарски марш во чест на Борис Трајковски

МИА

Втора жртва на коронавирусот во Италија

Слободен печат

ДУИ: Успеавме целосно да ја реализираме својата програма- тоа што го ветивме го исполнивме

Слободен печат

Планинарски марш по повод 76 години Февруарски поход

МИА