ПЕДОФИЛИ ДЕМНЕЛЕ ДЕЦА ВО ЗАБАВЕН ПАРК: Двајца вработени во „Дизни“ уапсени поради детска порнографија

Двајца вработени во компанијата „Дизни“ се уапсени во сојузната држава Флорида поради детска порнографија, во рамки на голема акција по која во затвор завршија вкупно 17 луѓе, пренесуваат американските медиуми.

Поради промовирање и поседување на детска порнографија уапсен е Брет Кини (40), кој работел како менаџер во „Дизни ворлд“, пренесува Си-Ен-Ен.

Тој се сомничи дека преку интеренет барал фотографии од момче на старост до 10 години, а за време на апсењето признал дека е зависник од детска порнографија и дека гледа такви вознемирувачки клипови веќе 22 години.

Прочитајте и...  Турскиот Државен совет одобри пренамена на Аја Софија во џамија

Другиот уапсенм Доналд Дар (52), бил вработен во одмаралиштето „Ворлд Дизни“, а уапсен и обвинет е по осум точки поради поседување на детска порнографија, како и промовирање на сексуални чинови со деца.

Дар ѝ рекол на полицијата дека е „перверзен, но не и дека е чудовиште“.

Прочитај повеќе

Грчките демонстранти ја нападнаа полицијата, во тензична атмосфера донесен законот за јавни собири (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум судански министри поднесоа оставка

Слободен печат

Дел од Карпош утре без вода

Слободен печат

Шекеринска: Ние не плаќавме за стиропори кои глумат мермер, напротив решивме парите да заминат во малите бизниси

Слободен печат

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД донесе важна одлука против Трамп поради која тој збесна

Слободен печат

Кучиња откриваат коронавирус во Обединетите Арапски Емирати

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Слободен печат

Митрески: Нашиот план е до 2024 година да отвориме околу 80 отсто од поглавјата со ЕУ

Слободен печат

Мицкоски: Ние се бориме против оние кои го хушкаат народот за да си делат тендери, да возат „мајбах“

Слободен печат