ПАЗИ, АВИОН! Грчки остров на кој туристите доаѓаат поради опасната писта (ФОТО+ВИДЕО)

Не е невообичаено авионите да ги оддуваат снимателите, а камењата кои притоа летаат можат да направат голема штета, па дури и да загрозат нечиј живот.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Илјадници туристи доаѓаат на грчкиот аеродром во Скијатос за да ги снимат авионите кои слетуваат само неколку метри над нивните глави. Сонцето и песокот на островот не можат да се споредат со возбудата што ја предизвикува спуштањето на авионот.

Аеродромот не работи цела година, па оние кои сакаат да го доживеат ова необично искуство треба да отидат таму од април до октомври.

Прочитајте и...  Аца Лукс и уплати одмор од 5.000 евра на поранешната сопруга! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат

Камерон Дијаз после бракот се откажа од глумата, но сега има нов начин на кој заработува! (ФОТО)

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 11.07.2020: За Овенот ќе има убави промени, а Ракот ќе запознае многу драгоцена личност

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Одмор од работа

Слободен печат

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат