Павлов остана без медал на Игрите во Минск - Слободен печат

Павлов остана без медал на Игрите во Минск

Македонскиот каратист, Емил Павлов не успеа да дојде во позиција да се бори за медал на Европските игри кои се одржуваат во Минск, Белорусија.
Павлов во категоријата кумите заврши како третопласиран во групата Б во која беа уште и Анџело Кресчензо од Италија, Илија Булатав од Белорусија и Фирдовси Ферзалиев од Азербејџан.

Во првото коло, Павлов ремизираше 0:0 против италијанскиот каратист, Кресчензо, а и во второто коло беше нерешено (3:3) во борбата против Ферзалиев, но победата му беше доделена на Азербејџанецот.

Во последното коло нашиот каратист со 5-0 славее против Булатав, но не беше доволно да биде меѓу првите двајца во групата, кои продолжуваат во полуфиналето.

 

Прочитај повеќе

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

15. четвртфинале во Мелбурн за Федерер

Слободен печат

Стокхолм под опсада: 20.000 Хрвати ќе ги бодрат „коцкестите“

Слободен печат

Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Слободен печат

Атлетичарот Стојоски постави нов државен рекорд на 400 метри

Слободен печат

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Остави Коментар

eighteen − 14 =

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат