9 C
Скопје

Патоказот излез од ќорсокакот со ветото?

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ можете да прочитате

Хроника

Кулминација на затегнатите македонско-бугарски односи
Патоказот излез од ќорсокакот со ветото?

Корона-криза Матичните лекари од Прилеп ќе волонтираат во ковид-центарот

Oпомена Вирусот одлично вирее на слави

МВР Ветувања стари колку и изветвените униформи

Образование Реформи со цел да не се учи напамет

Бирократија Шарските извори уште чекаат на заштитните зони

Трибина

Колумна на Ивица Челиковиќ

Економија

Адвокатите бараат да не плаќаат ДДВ

Свет

Србија и Црна Гора реципрочно ги протераа амбасадорите

Иран Ајатолахот бара одмазда за убиството на шефот на иранската нуклеарна програма

Мозаик

Од ковид-19 почина Миша Алексиќ, басистот на „Рибља Чорба“

Кошарка

Вирусот ни го затвори квалификацискиот прозорец

Прочитајте и...  Генералот во пензија Лојд Остин ќе биде новиот американски државен секретар за одбрана

Редовен енигматски прилог на осум страници „Енигмо“

Поврзани вести

Ако нема „брат за брат“, барем да има „сирење за пари“

Соња Христовска Угриновска

Попишувачите гарантираат безбедност, а бојкотот казна

Весна Тодоровска

На денешен ден – 23 јануари

Слободен печат

Во прогонство помина осум години, денеска се празнува големиот епископ Ниски

Слободен печат

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

Остави Коментар