Патнички воз удрил во трактор

Патнички воз кој сообраќал од Скопје до Кичево удрил во трактор кој бил оставен на пругата, соопшти МВР.

Настанот се случил вчера напладне помеѓу стојалиштето Кондово и стојалиштето Сулари, во близина на објектот на ЈП „Водовод“ – Скопје.

Се врши увид на местото на настанот, а според досегашните информации нема повредени.

Прочитајте и...  Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар