Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се врши тестирање на коронавирус кај патничка која пристигнала со вчерашниот попладневен лет од Милано во Скопје.

Од министерството соопштија дека резултатите ќе бидат готови во наредните 4 часа, по што веднаш ќе ја известат јавноста.

Претходните два сомнителни случаи во земјава, каде еден беше патник пристигнат од Милано, а другиот од Дубаи се покажаа негативни.

Прочитајте и...  „Бритиш Ервејз" можно е привремено да отпушти 36.000 вработени

Прочитај повеќе

Заев: Подобро се справуваме од многу други поразвиени земји

Слободен печат

Цената на нафтата се зголеми по твитот на Трамп

МИА Агенција

Заев: Државата финансира 70 отсто од вкупните давачки на компаниите за плата

Слободен печат

Воената команда на НАТО во Европа се вклучува во напорите за спречување на Ковид-19

МИА Агенција

Агресивен маж удри стјуардеса по лице: Погледнете како патник се изживуваше во авион (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради коронавирусот радикални исламисти нападнаа лекари со камења, полицијата едвај ги спаси (ВИДЕО)

Слободен печат.

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Штипскиот адвокат Мицевски одби да ги брани насилниците: Ќе помогнам, но на девојчето!

Слободен печат

Северна Кореја тврди дека нема заразени, но бара помош за борба со коронавирусот

Слободен печат

Најстроги казни за оние кои нема да ја почитуваат забраната за движење во Словенија

Слободен печат

Затвореници копаат масовни гробници во Њујорк: Градските власти се подготвуваат за црно сценарио

Слободен печат

Да се запрат лажните информации за Ковид-19 на интернет, предлагаат експертите

Слободен печат

Столтенберг: Воениот персонал им помага на сојузниците со медицински транспорт, евакуација, транспорт на пациенти

Слободен печат