Партизан ќе игра во групите на Лига Европа (ВИДЕО)

twitter.com/FKPartizanBG

Србија овие денови живее за фудбалот, а белградските ривали го поминаа ова лето успешно. Откако на првиот дуел беше 2:1 за Партизан, денеска на реваншот на „Акер“ стадионот во Норвешка, „црно-белите“ ремизираа 1:1 со Молде.

Немаше голови во првото полувреме, а во 72 минута нигерискиот интернационалец Џејмс ги доведе домаќините во водство од 1:0, резултатот кој што го водеше Молде во групната фаза на ЛЕ.

Но, гостите не се предаваа и во 80 минута после еден изведен корнер на Тошиќ, домашната одбрана не беше внимателна и му дозволија на Милетиќ да скокне највисоко и со глава ја испрати топката во мрежата за голема радост на српскиот клуб.

Освен Партизан, во групите на Лига Европа ќе играат уште Карабах, ФК Копенхаген, Селтик, ПСВ, Астана, Малме, Еспањол, Слован Братислава и Брага.