Партизан ќе игра во групите на Лига Европа (ВИДЕО) - Слободен печат

Партизан ќе игра во групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Србија овие денови живее за фудбалот, а белградските ривали го поминаа ова лето успешно. Откако на првиот дуел беше 2:1 за Партизан, денеска на реваншот на „Акер“ стадионот во Норвешка, „црно-белите“ ремизираа 1:1 со Молде.

Немаше голови во првото полувреме, а во 72 минута нигерискиот интернационалец Џејмс ги доведе домаќините во водство од 1:0, резултатот кој што го водеше Молде во групната фаза на ЛЕ.

Но, гостите не се предаваа и во 80 минута после еден изведен корнер на Тошиќ, домашната одбрана не беше внимателна и му дозволија на Милетиќ да скокне највисоко и со глава ја испрати топката во мрежата за голема радост на српскиот клуб.

Освен Партизан, во групите на Лига Европа ќе играат уште Карабах, ФК Копенхаген, Селтик, ПСВ, Астана, Малме, Еспањол, Слован Братислава и Брага.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

four − 3 =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат