Парондо: Го заслуживме финалето

За тренерот на Вардар, Роберто Парондо победата над Брест Мешков е заслужена и на утрешниот натпревар, Вардар го очекува пресметка со добро познат ривал, Загреб со кого играше минатата недела во рамките на осминафиналето од Лигата на шампионите.

– Навистина тежок натпревар за нас кој го игравме во одлична атмосфера. Домаќинот не ни дозволи да се опуштиме во ниту еден момент, моравме да бидеме максимално сконцентрирани до последниот свиреж но на крајот успеавме. Заслужено сме во финалето. Сакам да им честитам на моите ракометари за победата и уште сега се фокусираме на натпреварот со Загреб – вели Парондо.

Прочитајте и...  Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × три =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат