Парондо: Фокусирани сме на ПИК Сегед - Слободен печат

Парондо: Фокусирани сме на ПИК Сегед

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо е свесен дека иако сите во клубот имаа турбулентна недела, тој и ракометарите ќе сторат се да триумфираат над ПИК Сегед во првиот четвртфинален дуел во ракометната ЛШ. Вардарци за последен пат во овој состав в четврток (20 ч.) ќе играат натпревар во ЛШ, а ривал е унгарскиот ПИК Сегед.

– Фокусирани сме на натпреварот и тоа се. Сигурно дека минатиот викенд не беше добар за никого, но јас и играчите само размислуваме како да играме и како да го победиме ПИК Сегед. Мора да тргнеме сè зад нас и да мислиме на Сегед. Ова е четврт-финале и имаме само два натпревара шанса, тоа е се. Сакаме да одиме на Ф4 во Келн и затоа мора да ги победиме. Ние се подготвувавме за нив и верувам дека нашите играчи ќе одиграат најдобро што можат – изјави Парондо.

Прочитајте и...  Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen − 9 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат