„Парни ваљак“ снимија спот и испратија важна порака до фановите! (ВИДЕО)

Во карантински услови, како резултат на коронавирусот, легендарниот рок бенд, „Парни Ваљак“, сними нова акустична верзија од својот познат хит, песната под назив „Љубавна“.

Песната ја снимија така што секој член во свој посебен простор си го врши својот дел од работата, а на фановите им испратија јасна порака преку стиховите – „Дигни главу, не дај се, пјевај пјесме љубавне“.

„Поздрав луѓе. Едвај чекаме да можеме да работиме пред вас, а дотогаш памет во глава. Чувајте се, само за ова да помине што побрзо. Ве сакаат „Парни Ваљак“, порача пејачот на бендот Аки Рахимовски.

Погледнете го нивното видео за нумерата „Љубовна“:

Прочитајте и...  Исчистете го мијалникот од бактерии со брашно

Прочитај повеќе

Како пандемијата на коронавирусот ги смени нашите потрошувачки навики?

Слободен печат

Љубовните афери на Доналд Трамп кои Меланија морала да ги прифати

Слободен печат

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Слободен печат

Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Слободен печат

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат