18.8 C
Скопје

Парите се „лепат“ за овие хороскопски знаци

Астролозите велат дека ако сте родени во некој од овие знаци, вие сте вистински среќник. За вас, парите сами се лепат и има големи шанси во животот да направите нешто големо. И неодамна спроведеното истражување докажа дека повеќето милионери се родени во овие хороскопски знаци. Според истражувањето, најголемиот број милијардери се раѓаат во знакот на Вага, дури 27 проценти од нив.

Вагите по природа многу сакаат пари, а исто така сакаат да ги трошат. Тие не се скржави, затоа брзо трошат сè што заработуваат на себе или на другите. Често позајмуваат пари на пријатели, а не размислуваат ниту за наплата на долгови. Уживаат во времето поминато со добро друштво. Астролозите ги сметаат за многу способни, па кога ќе достигнат мала сума пари, многу брзо следува и голема цифра.

Покрај Вагите, парите се „лепат“ и за овие хороскопски знаци:

Бик

Биковите сакаат удобен живот, раскош и луксуз се први на нивната листа на приоритети, па затоа не им е тешко да се обидат да го постигнат тоа. Тие се неуморни во напорите да се збогатат. Вистински материјалисти за кои нема сомнеж дека ќе си обезбедат живот каков што посакуваат.

Девица

Припадниците на овој хороскопски знак обрнуваат внимание на малите нешта кои можат да им помогнат да постигнат подобар живот. Секоја информација што ја слушаат е потенцијална можност за заработка. Интелигенцијата и упорноста им помагаат да ја спроведат на дело.

Скорпија

Многу упорната Скорпија нема да спие додека не го реализира својот план. За нив не постои зборот предавање. Тие имаат многу високи стандарди, па затоа се подготвени да ги засукаат ракавите. Стравствени во сè што прават, скорпиите се вистински магнет за пари.

Поврзани вести

ВИДЕО: Погледнете како се снимал култниот филм „Dirty Dancing“

Слободен Печат

Карли Клос: Го следев моето срце, се омажив за човекот што го сакам и покрај сите компликации

Слободен Печат

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат

Трикови кои може да ви помогнат да заспиете полесно

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО | „Договор за Европско првенство“: Девојка сподели какви правила ѝ поставило нејзиното момче додека трае „фудбалското лудило“

Слободен Печат

ФОТО: Ненси и Роналд Реган – љубовна приказна која траела 52 години, си биле доволни сами на себе, а со децата имале чуден однос

Слободен Печат

Остави Коментар