ПАРИТЕ, МОЌТА И СЛАВАТА НЕ ГО ПРОМЕНИЛЕ: Претседателот на Австрија повторно сликан како се вози со метро (ФОТО)

Претседателот на Австрија Александар Ван Дер Белен повторно ја воодушеви јавноста и покажа дека положбата, моќта и славата не го промениле.

Тој е фатен на слика како се вози со метро во Виена, како секој друг граѓанин во тој град.

Das Gefühl, wenn du einen Beistrichfehler in der Redeunterlage entdeckst 🙂

Publiée par Wiener Linien sur Jeudi 7 novembre 2019

Не бил опкружен со обезбедување и цело време стоел и мирно го листал весникот кој го носел со себе.

Ова не е прв пат Ван дер Белен да користи градски превоз за да се движи низ Виена. Истото се случило и во јануари, а во таа прилика фотографијата ја сподели на својот Инстаграм профил.

Ни овој пат не одолеа, па и оваа фотографија се најде на неговиот профил.

 

Прочитајте и...  Eрдоган ја зголеми поддршката за либиската Влада

Прочитај повеќе

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

ТВИТЕР ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА: Социјалната мрежа ја блокираше снимката на Трамп за убиениот Флојд

Слободен печат

Безбедноста и здравјето на туристите и туристичките работници главен приоритет на Грција во пресрет на летната сезона

Слободен печат

НОВА ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД САД: Полицајци удрија и срушија 75-годишен маж на земја (ВИДЕО)

Слободен печат

Вјоса Османи: Косово од 2016 година доби неколку десетици милиони евра од Србија и тоа остана во тајност

Слободен печат

Бислимоски: Не очекувам било какви проблеми во енергетскиот сектор при евентуален втор бран на Ковид-19

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Босанец со нож повредил тројца полицајци во Њујорк: Постојат сомненија дека се работи за Исламистички тероризам

Слободен печат

Хоти: Јас ќе го водам дијалогот со Србија

Слободен печат

Укинат полицискиот час во Лос Анџелес, Сан Франиско и Сан Хозе

Слободен печат

Граѓаните ќе мора да се стрпат: Замена на водомери само во итни случаи, „Водовод“ со минимална залиха

Анета Стојковска

Бугарија го врати 14-дневниот карантин за лица кои влегуваат од Македонија

Слободен печат

МВР: 48 лица не ја почитувале забраната за движење, 38 од нив се лишени од слобода

Слободен печат