Пар решил да спие со КРОМИД во чорапи – Прво им било непријатно, а потоа доживеале ЧУДО

Со кромид на стапалата можете да ги ублажите симптомите на настинка, грип, грозница. Не можете ништо да изгубите ако се одлучите да го проверите овој метод, порачува блогерката Џенифер Томпсон која одлучила да го искористи делувањето на кромидот на нејзиниот организам преку стапалата и која буквално преку ноќ се „решила“ од 90 отсто од симптомите на алергијата. Тврди дека и на нејзиниот дечко му дала кромид да стави на стапалото, а потоа ги размениле искуствата.

Томпсон тврди дека почувствувала делување на кромидот после 20 минути. Десет минути после тоа почнале да и солзат очите, како да сечела кромид за ручек, а потоа нејзиниот дечко осетил вкус на кромид во устата. Се се тоа показатели дека нешто навистина се случува во организмот и дека различните состојки на кромидот се апсорбирале во организмот, тврди блогерката. Тоа што е неверојатно, тврди, дека после една ноќ со кромидот на стапалата, ги решила кашлицата и кивавицата.

Прочитајте и...  Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Кромидот е богат со состојки кои содржат сумпор, а кој помага телото да се ослободи од токсините и тешките метали. Содржи силни антиоксиданси кои делуваат на холестеролот, спречуваат крвно загрутчување и симптоми на астма, хроничен бронхитис, помага во борбата против дијабетесот, атеросклероза и инфекција, а се почести може да се чуе дека делува антиканцерогено.

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет − четири =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Слободен печат

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Заштитете си го срцето: Ако имате повеќе од 50 години, мора да се придржувате до овие совети

Слободен печат

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Слободен печат