Пар ја води германската амбасада во Љубљана

Германската амбасада во Љубљана  ја води двојка – како дел од шемата за размена на работни места!

На церемонијата, амбасадорот Каутер и амбасадорот Полман ги презентираа своите акредитивни писма до Претседателот пред да заминат на работа.

Двајцата ги менуваат работните обврски на 8 месеци. Едниот е врвен германски дипломат во Словенија, додека другиот се грижи за семејството.

Прочитајте и...  Британски пратеник уапсен под обвинение за силување

Прочитај повеќе

Евакуација на населението во источна Кина поради тајфунот Хагупит

Слободен печат

Кипар воведува задолжителен тест за туристите од Грција

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Бајден го честиташе Илинден на македонските Американци во САД

Слободен печат

Регистрирани 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот за еден ден

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Опозицијата во Венецуела нема да учествува на изборите

Слободен печат

Во повеќе црногорски градови одржани авто-литии

Слободен печат

Порака на претседателот Пендаровски по повод Европскиот ден за сеќавање на холокаустот врз Ромите и Синтите

Слободен печат

Бела куќа: Нема да се одложат претседателските избори во САД

Слободен печат

Израел собори ракета истрелана од Појасот Газа

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат