Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Елизабета Каналис стекна светска слава, благодарение на врската со Џорџ Клуни во 2009 година.

Profimedia

Тие раскинаа две години подоцна, веднаш откако тој го прослави својот 50-ти роденден. Но 41-годишната манекенка се уште е интересна за папараците, кои сакаат да ја фотографираат.

Profimedia

Овој пат таа е забележана во Сардинија, каде што уживаше со сопругот и двете ќерки на одмор.

Profimedia

Облечена во минијатурно шарено бикини со точки, ја покажа беспрекорната фигура и топ форма.

Profimedia

Каналис е позната по врските со славните. Покрај Клуни, таа беше во љубовна врска со фудбалерите Кристијанo Виери и Реџиналд Фереиро Да Силва, како и режисерот на филмот „Во потрага по среќа“, Габриеле Муцин.

Profimedia

Денес таа е среќно омажена со Брајан Пери со кого се омажи две недели пред Џорџ Клуни да се ожени со Амал Аламудин.

Прочитајте и...  Виц на денот: Туѓи грешки
Profimedia

Прочитај повеќе

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат