ПАНИКА ВО БАЗЕНОТ КАРПОШ: Дечиња преплашени, среде тренинг останаа без струја! – Слободен печат
ВестиМакедонија

ПАНИКА ВО БАЗЕНОТ КАРПОШ: Дечиња преплашени, среде тренинг останаа без струја!

Од ЕВН разговаравме со портпаролот Атанас Ковачевски, кој вели дека нема простор за паника, дефектот ќе се реши за брзо време.

Попладнево во Општина Карпош, односно на базенот „Борис Трајковски“ се случи општ хаос, кога среде тренинг снема струја. Дефектот и стравот кај децата траеше околу дваесетина минути.

-Дечињата кои пливаа доживеаjа голем страв, одеднаш неочекувано снема стуја, почна паника да се крева и деца плачеа- вели за „Слободен печат“ граѓанин, сведок на овој настан.

Од ЕВН разговаравме со портпаролот Атанас Ковачевски, кој вели дека нема простор за паника, дефектот ќе се реши за брзо време.

-Во прашање е дефектна трафо- станица, која за брзо ќе се санира, а во меѓувреме се префрлаат корисниците на други мрежи, на други напојни точки- вели за „Слободен печат“ Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН.

Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот, струја нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close