ПАНИКА ВО БАЗЕНОТ КАРПОШ: Дечиња преплашени, среде тренинг останаа без струја!

Попладнево во Општина Карпош, односно на базенот „Борис Трајковски“ се случи општ хаос, кога среде тренинг снема струја. Дефектот и стравот кај децата траеше околу дваесетина минути.

-Дечињата кои пливаа доживеаjа голем страв, одеднаш неочекувано снема стуја, почна паника да се крева и деца плачеа- вели за „Слободен печат“ граѓанин, сведок на овој настан.

Од ЕВН разговаравме со портпаролот Атанас Ковачевски, кој вели дека нема простор за паника, дефектот ќе се реши за брзо време.

-Во прашање е дефектна трафо- станица, која за брзо ќе се санира, а во меѓувреме се префрлаат корисниците на други мрежи, на други напојни точки- вели за „Слободен печат“ Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН.

Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот, струја нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Прочитајте и...  Јанев: Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација

 

Прочитај повеќе

Нова цена на струјата за два месеца

Слободен печат

ЕУ: Случувањата во Србија не се пречка за дијалогот со Косово

Слободен печат

Мицкоски: Очекувам сериозна поддршка од граѓаните за коалицијата „За обнова за Македонија”

Слободен печат

Ваучерскиот туризам може да почне: Ако сакаш во хотел, ќе доплатиш екстра пари

Филипче и Биба Додева: Зголемен е бројот на лекови и биолошка терапија за пациентите со малигни заболувања

Слободен печат

Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мета: Во С. Македонија има клима на безбедност и демократија, благодарение на зрелоста на политичкото лидерство

Слободен печат

Манчевски: Дополнителни 250 електронски услуги и дигитализацијата на клучните регистри

Слободен печат

Градоначалникот на Сеул е пријавен за исчезнат

Слободен печат

Македонија лидер во регионот по употреба на бесконтактна технологија

Слободен печат

Богојески: Само гласот за број 10 е глас за победа на граѓаните врз политичарите

Слободен печат

Како поседувањето сопствен дом ќе ви помогне за подобра финансиска стабилност?

Слободен печат.