Пандев за нов претседател на ФФМ!?

Горан Пандев (35), според најавите се очекува уште една сезона да настапува за екипата на Џенова.

Не е тајна дека посакува на репрезентативен план да обезбеди пласман со националната А селекција на едно големо натпреварување.

А во 2020 година како еден атрактивен број можно е да му оствари таа желба, во новото УЕФА натпреварување „Лигата на нации“ само две победи ги делат фудбалерите на Ангеловски за настап на ЕУРО 2020, но секако нема да ги исклучиме и редовните квалификации.

После завршувањето на сезоната 2019/20, се говори и дека ќе ја заврши професионалната фудбалска кариера.

Прочитајте и...  Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Според „Гаѕета дело Спорт“, Пандев веќе размислува за иднината, покрај продолжувањето на соработката со Џенова, ќе го разгледа и прифаќањето да биде претседател на Фудбалската федерација на Македонија што било крунисување на една одлична кариера.

Да потсетиме дека Муамед Сејдини во март на Изборното собрание годинава беше избран за прв човек на македонскиот фудбал и ќе биде на чело до 2021 година.

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат