5 C
Скопје

Пандев се бори на теренот, а негови соиграчи при негатива си гледаат во телефоните!

Синоќа Парма на натпреварот од деветтото коло во Серија А ја совлада Џенова на гостински терен со головите на Жервињо, а единствениот погодок кај поразените беше дело на Шомуродов.

При резултат 1:2 во 69 минута во игра влезе македонскиот репрезентативец Горан Пандев, нашиот 37-годишен играч се бореше на теренот во обид да го спаси клубот од нов пораз. Џенова е во резултатска криза со само пет бодови и дури четири порази во низа, претпоследна во опасната зона за испаѓање.

А уште поболно за навивачите на оваа екипа е однесувањето на тројца играчи на Џенова кои не беа во составот, но седеа на ложата од стадионот, информира „Кориере дело Спорт“.

Беше во тек 85 минута, Џенова и Пандев се трудеа со сите сили да дојдат барем до израмнување, а младите Клаудиу Миковши, Дариан Малес (19) и Џоел Асоро (21) наместо да даваат поддршка, си гледаа во своите мобилни телефони и се занимаваа со други работи. Нашиот Пандев во минатото со своите голови донесувал радости на клубот кога е најпотребно, а со ова тројцата млади фудбалери воедно не покажуваат никаква почит.

Прочитајте и...  Лекаи им пресуди на Германците, полска лекција за Бразил!

Таа фотографија на социјалните мрежи стана вирална, а навивачите на поранешниот италијански великан (деветпати шампиони на Италија) лути поради крајната незаинтересираност на ова трио за кое клубот исто така плаќа.

Поврзани вести

Вардар првиот меч во 2021 ќе го има во СЕХА лигата

Слободен печат

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е далеку од вистината

Слободен печат

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

Слободен печат

Врањеш: Нема лесни противници на СП

Слободен печат

Ракометарите на мегдан со Словенија

Слободен печат

Олимпијакос заинтересиран за Стефан Ристовски

Слободен печат

Остави Коментар