Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Како што е веќе објавено, македонскиот репрезентативец уште една година ќе ги брани боите на клубот од „Луиџи Ферарис“.

Горан Пандев кој минатата сезона реализираше девет голови успеа со Џенова да обезбеди опстанок во Серија А.

Досега на тренерската клупа беше Давиде Никола кој според италијанските медиуми нема да ја води екипата во следната сезона 2020/21.

Двајца фаворити се одвојуваат за шеф на стручниот штаб на Џенова, тие се Винченцо Италиано и Роландо Маран.

Според „Гаѕета дело Спорт“, Италиано (кој моментно ја води Специја) има добри шанси да биде новиот тренер на Пандев. Од друга страна втората опција е Маран кој доби отказ во Каљари во февруари.

Агентот потврди: Пандев уште една година во Џенова!

Прочитајте и...  Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Прочитај повеќе

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат