6 C
Скопје

Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

Во вторникот, Памела Андерсон засекогаш се прости од социјалните мрежи со својот последен пост на својот инстаграм – профил. Sвездата од популарната ТВ серија „Чувари на плажата“ одлучи дека повеќе нема да користи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Твитер“, а објасни и зошто.

youtube/printscreen
youtube/printscreen

„Тие сакаат секој да го контролира нашиот мозок. Никогаш не ме интересирале социјалните мрежи и сега конечно се чувствувам слободена, се одлучив за живот инспириран од читањето книги и од природата.

Ви благодарам за љубовта. Испраќам благослови на сите. Се надевам дека ќе најдете сила и инспирација и ќе ја следите целта, не дозволувајте изгубеното време да ве заведе. Тие го сакаат тоа и го користат за да заработат пари на вас. Преземете ја контролата врз вашиот мозок “, напиша 53-годишната актерка на Инстаграм, каде ја следат 1,2 милиони луѓе.

Прочитајте и...  Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата
Profimedia
Profimedia

Дали Памела ќе го исполни ветувањето и навистина ќе се држи настрана од социјалните мрежи, времето ќе покаже.

Памела Андерсон е веган 30 години и се залага за правата на животните, а неодамна, како гостинка во ТВ-емисијата „Добро утро Британија“, која ја води познатиот Пирс Морган, рече дека верува дека луѓето кои не јадат месо се многу подобри во кревет.

Поврзани вести

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Заедно додека смртта не ги раздели: Последните земји во светот во кои разводот е забранет

Слободен печат

Остави Коментар