Пали-гаси реторика за Законот за употреба на јазици - Слободен печат

Пали-гаси реторика за Законот за употреба на јазици

Во денешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за препораките на Венецијанската комисија кои се како скроени по мерка на „злите јазици“ во Македонија.

Во новиот број читајте и за апелите на сидикатот и инспекторите до работниците за исплатата на К-15, за планот на Владата за ратификација на Протоколот на влез во НАТО и за сведочењата на Ана Камчева на судењето за „Рекет“.

Ако се пролонгира шпанската ратификација, во Македонија Протоколот ќе биде потпишан пред да се распушти Собранието и ќе биде објавен во „Службен весник“ по шпанската ратификација. Владата е децидна дека изборите нема да го одложат приемот на земјава во НАТО.

Во „Слободен печат“ и колумните на Срѓан Ивановиќ, Ивица Челиковиќ, Сашо Орданоски, Мерсел Биљали и Стефан Солев…

Од останатите теми, читајте за смртта на пејачката на групата „Роксет“, за жолтеникавиот тен кој е знак за болен црн дроб и за тоа како најлесно да го излупите ѓумбирот.

Прочитај повеќе

Американка ги убила своите три деца: Ги задушив додека им пеев

Слободен печат

АНКЕТА НА „СИ-ЕН-ЕН“: За претседателски кандидат кај демократите водат Сандерс и Бајден

Слободен печат

Собранието ги донесе Законите за младински додаток и за енергетска ефикасност

Слободен Печат

Испукани ракети врз аеродромот во Триполи, откажани сите летови

Слободен Печат

Принц Чарлс: Климатските промени се најголемата закана со која се соочило човештвото

Слободен печат

МАКРОН ЗБЕСНА: Францускиот претседател ги избрка израелските полицајци од црквата „Света Ана“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 + 10 =

Прочитај повеќе

Бегалците од климатските промени немаат право на азил во Германија

Слободен Печат

Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик

Слободен Печат

Србија има реагенси кои го откриваат новиот коронавирус

Слободен Печат

Помпео е подготвен да сведочи во процесот за отповикување на Трамп

Слободен Печат

Трамп: Грета Тунберг ме победи во трката за „Личност на годината“

Слободен печат

Зеленски со Путин би зборувал само за ослободување на затворениците

Слободен печат