Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Пакистанскиот министер за надворешни работи Шах Махмуд Куреши е заразен со коронавирусот.

Тој на Твитер напиша дека има мала температура и оти веднаш се изолирал во својот дом.

Куреши изјави дека планира да ги извршува своите должности од дома.

Си-Ен-Ен наведува дека не е познато како Куреши се заразил, но потсетува дека во средата се сретна со американскиот специјален претставник за Авганистан.

 

Прочитајте и...  „Живко Чинго" за расказот на Јована Матевска Атанасова

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат