Пак тој Номе Калју: Шкендија може до плејоф на Лига Европа!

Шкендија од групата 2 би можела повторно да ги одмери силите против Номе Калју од Естонија од кого беше елиминирана изненадувачки во првото квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Потенцијални ривали на македонскиот фудбалски шампион во 3. квалификациско коло за Лига Европа се елиминираните од 2. квалификациско коло во ЛШ: Селтик-Номе Калју, БАТЕ Борисов-Розенборг, Дандалк-Карабах, Марибор-АИК и Ференцварош-Валета.

Принтскрин/UEFA.com

Тука се наоѓа и норвешкиот Розенборг од кого тетовските „црвено-црни“ минатото лето беа исфрлени во плеј-офот на Лига Европа. За унгарскиот Ференцварош настапува нашиот репрезентативец Стефан Спировски, но секако подобра е опцијата Валета од Малта.

Ждрепката за извлекување на паровите од 3. квалификациско коло на Лига Европа е в понеделник (22 јули) со почеток од 12.25 часот во Нион.

Прочитајте и...  Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Дуелите се закажани за 8 и 15 август 2019, но фудбалерите на Ќатип Османи ќе мора првин да ја скокнат пречката Дуделанж (Луксембург) во рамките од второто квалификациско коло на ЛЕ.

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат