Search Results for: скопје

Вести Скопје

Скопје ЗОО добива Авантура парк за деца

Слободен печат
Скопје ЗОО добива Авантуристички адреналински парк! Авантура паркот е донација од Агенцијата за млади и спорт, со цел рекреација, спортување и забава за деца од...
Вести Скопје

Распишан јавниот повик на Град Скопје за субвенции на инвертери

Слободен печат
Град Скопје денеска го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата. Согласно условите на овој јавен повик се отвора...
Хроника

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат
На улица „Димитар Влахов“ утрово настанал пожар, при што опожарено било едно патничко возило „ауди 4“ во сопственост на Владата. – Утрово во 02:30 часот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Најмногу новозаболени од Скопје и Тетово, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат
Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од...
Вести Економија

Се гради нов центар за логистички услуги во Скопје, инвестиција од 4,5 милиони евра

Слободен печат
Стартуваше изградбата на нов модерен логистички центар на компанијата „Дени Интернационал”, инвестиција од 4,5 милиони евра која треба да обезбеди нови 80 до 90 работни...
Вести Македонија Слајдер

Од денеска повторно патнички летови од аеродромите во Скопје и Охрид

Слободен печат
Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св. Апостол Павле” во Охрид од денеска се отворени повторно за патнички летови, по паузата од средината на март како...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бројот на новозаразени во Скопје опаѓа, нови случаи во други градови низ државата

Слободен печат
Вкупната бројка на позитивни на коронавирусот од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашните 132 новозаразени, се искачи на 6.209. Во моментов бројот на активни случаи...
Вести Македонија Слајдер

Протоколите подготвени – „Виз ер“на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид (ФОТО)

Слободен печат
Со лет на „Виз ер” во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер” ќе го отвори и аеродромот во Охрид  „Свети Апостол Павле” в...
Кошарка Спорт

Активности во МЗТ Скопје: Засилен тренерскиот тим со Радуловиќ, потпишани договори со Маслинко и Бакоч

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша едногодишен договор со „металците“. За 23-годишниот крилен...
Вести Скопје

Од денеска до петок терестрично прскање против комарци во Скопје

Слободен печат
На подрачјето на Скопје од денеска до петок ќе се спроведува втората фаза од терестричната дезинсекција против возрасни форми и ларви од комарци. Прес-службата на...