„Падна“ уште еден дилер на петарди, полицијата го фатила на тетовскиот плоштад

Фото: МВР

Во нова одлучна акција на полицијата, уапсен е продавач на петарди и ракети од Тетово, кој пиротехничките средства ги продавал на градскиот плоштад, соопшти МВР.

„Денеска (23.12.2021) во 16.30 часот од страна на полициски службеници од ПС Тетово при преземање мерки по план за откривање на лица кои продават пиротехнички средства, на плоштадот во Тетово е лишен од слобода Р.Ш. (25) од Тетово, кој бил затекнат при продажба на пиротехнички средства“, велат од полицијата.

Запленети се околу 5.000 парчиња пиротехника и по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат од МВР.

Видео на денот