Пациентка од Битола обвинува: Ми заборавија газа после операција и се распадна во моите органи – болницата негира

Битолчанката Виолета Толевска, за „Слободен печат“ тврди дека откако имала операција во битолската болница за цистит, отстранет и бил јајникот, а во абдоменот и била оставена газа, па повеќе од две ипол години живее во агонија. Директорката на битолската болница, доктор Билјана Гагачовска, негира дека е можно газата да била … Продолжи со читање Пациентка од Битола обвинува: Ми заборавија газа после операција и се распадна во моите органи – болницата негира