Овој рецепт го користат и манекенките: Рамен стомак за само три дена

Рамен стомак и совршено тело се сон на секоја жена, а за да го остварите, постои природен рецепт кој ќе ви помогне, а го користат и многу манекенки.

Овој оброк се јаде само три дена по ред, а ќе направи вистинско чудо за вашиот стомак и одвнатре и однадвор.

Состојки:
Зелка
Цвекло
Морков
Сок од лимон
Маслиново масло

Подготовка:
Изрендајте ги зелката, цвеклото и морковот во размер 3:1:1. Додајте зачини по желба (магдонос, целер), измешајте го зеленчукот, исцедете ја течноста и прелијте ја салатата со сок од еден лимон. Додајте неколку капки маслиново масло.

Важно е во салатата да не додавате сол или некои други додатоци.

Консумација:
Јадете го овој вкусен оброк 3 часа пред спиење и за три дена ќе ги видите резултатите.

Прочитајте и...  Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Салатата можете да ја јадете и повеќе денови, но по 7 дена направете пауза.

Освен што ќе ослабете, оваа салата ќе ги отстрани сите наслаги и сите отрови од вашите црева, нема да чувствувате надуеност и ќе ви се подобри работата на цревата.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат