28.8 C
Скопје

Овој хороскопски знак има најсилна интуиција

Вагата е е во состојба да ве прочита „како отворена книга“, а притоа да не бидете свесни за тоа.

Исклучително правичниот знак има уште една силна страна – интуицијата. Ако сте родени во знакот на Вага секогаш се потпирате на шестото сетило.

Претставниците на овој знак се рационални, нежни, љубезни и многу друштвени. Вагите сакаат да комуницираат, имаат исклучително остро чувство за правда и секогаш се држат до тоа.

Вагите се проникливи, препознаваат лажлив човек на километри. Често се склони кон перфекционизам и подготвени да трошат дополнително време само за да бидат сигурни дека сè ќе биде чесно.

Ако добиете совет од Вага, бидете сигурни дека тоа е најдобриот совет што сте можеле да го добиете.

Поврзани вести

Слатко од малинки: подеднакво е корисно како свежите плодови

Слободен печат

Запознајте го Алекс, момчето што со насмевка ги освојува Скопјани и нивните мисли

Ана Голејшка

Oслабнете лесно: Овошје кое невидливо го забрзува метаболизмот

Слободен печат

Паднаа првите забрани: со вакцина „АстраЗенека“ не може на концерт од Брус Спрингстин

Слободен печат

Moите 1+5: По избор на Ана Стојановска – „Боречки клуб“

Слободен Печат

ФОТО | На падините под Јакупица со Тања Благоевиќ: Избрав да бидам чудо, како деца ни се и козите, билките, змиите, ластовичките…

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар