Овој хороскопски знак има најсилна интуиција

Вагата е е во состојба да ве прочита „како отворена книга“, а притоа да не бидете свесни за тоа.

Исклучително правичниот знак има уште една силна страна – интуицијата. Ако сте родени во знакот на Вага секогаш се потпирате на шестото сетило.

Претставниците на овој знак се рационални, нежни, љубезни и многу друштвени. Вагите сакаат да комуницираат, имаат исклучително остро чувство за правда и секогаш се држат до тоа.

Вагите се проникливи, препознаваат лажлив човек на километри. Често се склони кон перфекционизам и подготвени да трошат дополнително време само за да бидат сигурни дека сè ќе биде чесно.

Ако добиете совет од Вага, бидете сигурни дека тоа е најдобриот совет што сте можеле да го добиете.

Прочитајте и...  Бившата партнерка на Марадона се расплака пред камерите: Неговото семејство не ми дава да се простам со него

Поврзани вести

ФОТО: Контроверзен богаташ – На свадба дошол со 6 трудници, сите бремени од него!

Слободен Печат

Одбила да пее за дочекот на 2021: Неда Украден не сака да пее тајно!

Слободен печат

ФОТО | Ја шокирала јавноста, а папата фрлил анатема на неа: Вака изгледала првата Мис на светот!

Ирена Трајкова

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите: „Корумпирани сте!“

Слободен Печат

Разговор со акушер Марјан Шилев: Поради ковид-19 се бореа за здив по породувањето, а сега се здрави мајки

Кристина Апостолова

ФОТО: Манекенката Бојана Нушкова повторно сингл! Раскина со Стефан Спирковски!

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian