Овој гол на Пјаниќ е хит меѓу навивачите на Барса (ВИДЕО)

Уште пред 10 години босанскиот интернационалец го привлече вниманието на каталонскиот клуб.

Миралем Пјаниќ вчера и официјално стана играч на Барселона, после четири години одлучи да ја напушти екипата на Јувентус.

После завршувањето на тековната сезона, Босанецот ќе им се придружи на своите тимски колеги од „Камп Ноу“.

Има навивачи на каталонскиот гигант кои не се радуваат толку многу на овој трансфер и сметаат дека не требаше така лесно Барса да се ослободи од Артур кој неодамна наполни 23 години.

Но, од друга страна има и фанови кои даваат позитивни коментари, на социјалните мрежи хит стана посебно еден погодок на Пјаниќ.

Прочитајте и...  Ферари ќе го менува Биното

Секако, станува збор за гол кој го постигне против најголемиот ривал на Барселона, Реал Мадрид, во рамките од Лигата на шампионите. Со тој погодок Лион тогаш го исфрли Реал од натпреварувањето.

Прочитај повеќе

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат